Půjčka bez doložení příjmů jako spásné řešení? Jak kdy a jak pro koho

Půjčka bez doložení příjmů jako spásné řešení? Jak kdy a jak pro koho

Půjčka bez doložení příjmů jako spásné řešení? Jak kdy a jak pro koho

PIX1861 / Pixabay

Máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou? Vaše bankovní konto zeje prázdnotou a v dohledné době nepředpokládáte žádný větší příjem? A co budete dělat v případě nečekaného výdaje, který bude potřeba uhradit obratem? Pokud si nechcete půjčovat u rodiny nebo známých a nemáte žádnou finanční rezervu z minula, nabízí se řešení v podobě půjčky. Drtivá většina zájemců o půjčky míří v první řadě do banky. Zde je ovšem může čekat nemilé překvapení v podobě zamítnuté žádosti.

Proč vám v bance žádost o půjčku smetou ze stolu?

K této situaci může zpravidla dojít z několika různých důvodů. Buďto bankovní úředník v registru dlužníků objeví vaše jméno nebo žádost smete ze stolu z důvodu nedostatečného příjmu. Co dělat v takové situaci? Řešením mohou být nebankovní půjčky. Ty je ovšem nutno vybírat obezřetně a důkladně. Pojďme se podívat na ty nejoblíbenější z nich – půjčky bez registru a doložení příjmů. Jaká rizika jsou s těmito finančními produkty spojená a na co byste si při jejich sjednávání měli dát pozor? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to.

Půjčka bez doložení příjmů vs. půjčka bez registru

Tento typ půjček lze bez nadsázky označit jako jeden z bezkonkurenčně nejoblíbenějších finančních produktů. Jeho poskytování je ovšem výlučně v kompetenci nebankovních společností. Půjčka bez doložení příjmů je určena zejména těm klientům, kteří mají nízký příjem nebo převážnou část jejich důchodu tvoří nejrůznější druhy státní podpory. Půjčky bez registru jsou záchranným kruhem pro osoby v těchto registrech vedené. Společnosti, jež tento typ půjček poskytují, ovšem podstupují značné riziko, které si kompenzují vysokými úroky. Při výběru vhodné nebankovní společnosti ovšem nezohledňuje pouze výši úroků, ale také hodnotu RPSN nebo poplatky s poskytnutím či vedením půjčky spojené.

Nevýhodným půjčkám se vyhněte obloukem

Co dělat pro to, abyste nemuseli vyhledávat nákladné půjčky pro problémové klienty? Základním krokem je finanční gramotnost a ctění zásad zodpovědného půjčování. Pokud již nějakou tu půjčku splácíte, dodržujte termíny a v případě problémů nestrkejte hlavu do písku. Jestliže tušíte, že nebudete schopni další splátku zaplatit včas, kontaktujte firmu nebo samotného věřitele, osvětlete mu současnou situaci a domluvte se na odkladu splátek nebo novém splátkovém kalendáři. Mějte totiž na paměti, že přečerpání kontokorentu, pozdní splácení nebo jedna neuhrazená faktura pro vás může znamenat jednosměrnou jízdenku do světa dlužníků.

Banky vs. nebankovní instituce, aneb kam zamířit?

Nedokážete svou finanční situaci řešit jinak, než prostřednictvím půjčky? Pak zřejmě budete stát před rozhodnutím, zda skutečně zamířit do banky nebo k nebankovní instituci. O bankách se obecně traduje, že svým klientům nabízí podmínky, jež odpovídají jejich aktuální situaci. Navíc ještě stále platí, že bankovní domy bez větších výjimek patří k solidním poskytovatelům úvěrových produktů. U nebankovních společností můžete natrefit na poskytovatele solidní, ale i ty, kterým rozhodně nejde o vaše dobro, nýbrž o vlastní kapsu. Proto se při výběru nenechte zlákat líbivou reklamou nebo nápadně výhodnými podmínkami či nízkým úrokem. Raději mezi sebou jednotlivé poskytovatele důkladně porovnejte a zabrouzdejte na internetu, kde existuje řada diskuzních fór a vláken, v nichž se můžete dozvědět řadu potřebných informací, různorodé recenze i zkušenosti skutečných klientů. Mějte na paměti, že půjčka představuje onu pomyslnou kouli na noze, jíž se jen tak nezbavíte. A nechat se jí táhnout celý život ke dnu se skutečně nevyplácí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *